Ruszył program lojalnościowy Sizeer Club!
27-05-2010 – 08:54 | Brak komentarzy

Do SIZEER CLUB przystąpić może każdy kto zrobi zakupy w sieci Sizeer. Przy jednorazowym zakupie o wartości 200zł następnego dnia zyskujesz rabat na kolejne zakupy. Jeśli zdecydujesz się na tańszy produkt – masz możliwość otrzymania …

Przeczytaj całość wpisu »
Produkty

Produkty sport i lifestyle, marki, kolekcje, kampanie, technologie.

Marki

Nowe marki, projekty specjalne, marki na świecie, nowe koncepty

Ludzie

Ambasadorzy marek, projektanci, kluby sportowe, sportowcy

Sklepy

Nowe sklepy, promocje i akcje specjalne, obniżki i wyprzedaże

Wydarzenia

Eventy sportowe, muzyczne, projekty sponsoringowe

Start » Marki

JUKARI Fit to Fly - nareszcie fitness przestaje być nudny - program Reeboka i Cirque du Soleil

Dodane przez Justyna @ SI dnia 15-05-2009 o 10:28Komentarze - 2
Tagi: , , , 628 odsłon/y
JUKARI Fit to Fly - nareszcie fitness przestaje być nudny - program Reeboka i Cirque du Soleil

Reebok i Cirque du Soleil opracowali specjalny program ćwiczeń dla kobiet - JUKARI Fit to Fly.
JUKARI Fit to Fly oznacza ćwiczenia grupowe, podczas których możesz dać sobie ostry wycisk i… dobrze się bawić ;) Nazwa pochodzi z narzecza pewnego odległego plemienia i oznacza zabawę. Spróbuj! Napniesz mięśnie i odlecisz, zmęczysz się z uśmiechem, rozciągniesz i zrobisz wymach na zestawie FlySet. Chodzi o poruszanie się w nowym stylu pełnym radości!

Sale dostosowane do treningu JUKARI Fit to Fly znajdą się w najlepszych siłowniach w 12 miastach świata w tym: w Krakowie w klubie PURE Fitness, w Hong Kongu, Meksyku, Madrycie, Londynie, Monachium, Seulu, Kuala Lampur, Buenos Aires, Santiago, Montrealu i Los Angeles.

Reebok i Cirque du Soleil - JUKARI Fit to Fly Reebok i Cirque du Soleil - JUKARI Fit to Fly

Skąd pomysł na nowe ćwiczenia?

Współpraca Reeboka z Cirque du Soleil jest wynikiem rozmów z kobietami na temat ich oczekiwań związanych z ćwiczeniem. Sondaż przeprowadzony w 2008 r. na grupie 15.000 kobiet z 25 krajów wykazał, że prawie połowa z nich zdaje sobie sprawę z wagi, jaką ma dla zdrowia utrzymanie sprawności fizycznej, jednak mniej niż 25% z pośród nich uczęszcza regularnie na ćwiczenia. Reebok postanowił wyjaśnić ten fakt i okazało się, że niemal 2/3 respondentek (61%) ćwiczyłaby częściej, gdyby dawało to więcej zabawy. Dla ponad połowy badanych (54%) ćwiczenia to przykry obowiązek.

Reebok i Cirque du Soleil - JUKARI Fit to Fly Reebok i Cirque du Soleil - JUKARI Fit to Fly

Współpraca Reeboka z Cirque du Soleil

Na początku 2008 roku dwie marki połączyły swoje siły i postanowiły sprawić, że fitness znowu stanie się zabawą! Tak rozpoczęła się droga prowadząca do stworzenia inspirującego ćwiczenia, które wstrząśnie i odświeży dotychczasowy sposób ćwiczeń kobiet na siłowni. JUKARI Fit to Fly łączy w sobie dwie filozofie, które pomogą kobiecie odkryć w sobie wewnętrzną artystkę i cieszyć się ekspresją towarzyszącą ćwiczeniom.

JUKARI Fit to Fly - opis ćwiczenia

JUKARI Fit to Fly jest nie tylko zabawą, ale efektywnym, trwającym godzinę ćwiczeniem, które angażuje trening cardio, rozciągający, balansujący i ogólny.

Reebok i Cirque du Soleil - JUKARI Fit to Fly Instruktorzy prowadzą grupę złożoną najwyżej z 12 osób używając przyrządu nazywanego FlySet (patrz zdjęcia). FlySet przymocowany jest do sufitu sali gimnastycznej i został zaprojektowany specjalnie dla potrzeb tego ćwiczenia.

FlySet składa się z mocnej, trójwęzłowej liny umocowanej do sufitu oraz regulowanej obrotowej części. Przymocowano do niej za pomocą dwóch węzłów, które pozwalają regulować wysokość zawieszenia, specjalny stalowy drążek (FlyBar). W ten sposób powstaje przyrząd, który pomaga tak napinać i rozciągać mięśnie, aby w czasie ćwiczenia powstało wrażenie lotu.

Reebok i Cirque du Soleil - JUKARI Fit to Fly Leslie Calvagne, dyrektor treningowy Reeboka, powołany do sprawowania kontroli nad powstawaniem JUKARI Fit to Fly, 12 miesięcy pracowała z Cirque du Soleil nad stworzeniem ćwiczenia i potrzebnego do jego wykonania sprzętu. Leslie mówi: “Skupiliśmy się nad stworzeniem ćwiczenia, które pozwala wywołać uśmiech, w czasie wysiłku. Setki kobiet, które miały już okazję je wypróbować twierdzą, że osiągnęliśmy sukces. JUKARI Fit to Fly jest zupełnie nową, całkowicie różną od dotychczasowych formą ruchu, która przede wszystkim sprawia mnóstwo radości i angażuje wszystkie partie mięśni”.

Inspiracja

Jako inspiracja projektu, Cirque du Soleil odgrywał kluczową rolę w kreowaniu programu, w którym najważniejsza jest magia ludzkich ciał w ruchu oraz niepowtarzalne wysportowanie, które inspiruje.
Lyn Heward, dyrektor kreatywny projektu Reebok – Cirque du Soleil, mówi: „Od pierwszego dnia rozpoczęcia projektu, codziennie dbaliśmy o to, aby każdy ruch w opracowywanym ćwiczeniu był inspirowany przez ruchy, które artyści z Cirque du Soleil wykonują podczas swoich normalnych występów. Każdy, kto weźmie udział w ćwiczeniu musi opuścić salę gimnastyczną z wrażeniem, jakby doświadczył czegoś zupełnie nowego powoli zaczynając wchodzić w posiadanie umiejętności akrobatów z Cirque du Soleil”.

Sprawdź również CirqueduSoleil.com i Reebok.com

Reebok i Cirque du Soleil - JUKARIT Fit to Fly

Sprawdź również:

  1. Gadżety od Reeboka w Sizeer!
  2. Kolekcja Reebok Fly Generation w obiektywie Nan Goldin
  3. Reebok Fly Generation - bestsellerowa pełnia stylu. Reebok Top Down i Courtee Mid.
  4. Buty Reebok Sir Jam Mid w sieci Sizeer

Komentarze - 2 »

Skomentuj!

zostaw trackback     komentarze tego artykułu przez RSS    
Możesz używać tych tagów HTML (nawiasy [kwadratowe] zamień na <ostre>):
[a href="http://www.link.pl"]link[/a] | [b]pogrubienie[/b] | [i]kursywa[/i]

Blog umożliwia wyświetlanie avatarów z serwisu Gravatar.com. Aby być rozponawalnym, zarejestruj się na pl.Gravatar.com.