Ruszył program lojalnościowy Sizeer Club!
27-05-2010 – 08:54 | Brak komentarzy

Do SIZEER CLUB przystąpić może każdy kto zrobi zakupy w sieci Sizeer. Przy jednorazowym zakupie o wartości 200zł następnego dnia zyskujesz rabat na kolejne zakupy. Jeśli zdecydujesz się na tańszy produkt – masz możliwość otrzymania …

Przeczytaj całość wpisu »
Produkty

Produkty sport i lifestyle, marki, kolekcje, kampanie, technologie.

Marki

Nowe marki, projekty specjalne, marki na świecie, nowe koncepty

Ludzie

Ambasadorzy marek, projektanci, kluby sportowe, sportowcy

Sklepy

Nowe sklepy, promocje i akcje specjalne, obniżki i wyprzedaże

Wydarzenia

Eventy sportowe, muzyczne, projekty sponsoringowe

Start » Marki, Timberland Earthkeepers

Nowa kolekcja Timberland Green Rubber

Dodane przez Justyna @ SI dnia 01-09-2009 o 13:43Brak komentarzy
Tagi: , , , 774 odsłon/y
Nowa kolekcja Timberland Green Rubber

Timberland jako pierwszy producent obuwia na świecie nawiązał współpracę z firmą Green Rubber.
W jej wyniku już w tym sezonie na globalny rynek wypuszczone zostanie 200.000 par butów z podeszwami z gumy przetworzonej przynajmniej w 42%. To kolejne prowadzone przez Timberland działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Produkty marki od lat pozbawione są szkodliwego dla środowiska PVC (polichlorek winylu). Stopień wykorzystania gumy przetworzonej zwiększa się z każdą kolekcją.
Timberland tworzy swoje produkty wykorzystując tkaniny organiczne i przetworzone. W wyściółkach butów na dobre zadomowiły się przetworzone poliestry i butelki PET. Nawet zastosowanie sznurówek z bawełny organicznej, które w przypadku pojedynczej pary butów są po prostu dodatkiem, w skali kilkuset tysięcy par w sposób znaczący przekłada się na ochronę środowiska.

Jaka jest kolekcja Earthkeepers jesień – zima 2009? Zróżnicowana. Są modele dla zdeklarowanych mieszczuchów i tych, którzy każdą wolną chwilę spędzają za miastem. Modele casualowe zostały przygotowane w dwóch wersjach niskiej i wysokiej. Pojawiają się również kolejne ekologiczne wersje Premium 6’’.
» sprawdź modele!

Green Rubber

Recycling gumy ze zużytych opon jest palącym problemem współczesnego świata. By walczyć z ich negatywnym oddziaływaniem na środowisko naturalne Timberland nawiązał współpracę z malezyjską firmą Green Rubber, w wyniku, której dwie kolekcje obuwia marki zyskały podeszwy wykonane przy użyciu gumy przetworzonej ze zużytych opon. To wkład Timberland w redukcję znacznej części miliardów zalegających na światowych wysypiskach opon oraz zmniejszenie presji na przekształcanie wrażliwych tropikalnych ekosystemów w plantacje kauczuku.

Green Rubber
“Stoimy w obliczu epidemii. Z miliardów opon gromadzonych rocznie na wysypiskach wydostają się do środowiska szkodliwe związki zanieczyszczające choćby wodę, a przy okazji składowiska stają się wylęgarnią owadów przenoszących choroby – mówi Datuk Vinod Sekhar – Prezes Zarządu i założyciel Green Rubber.
– Dzięki opatentowaniu przyjaznej dla środowiska technologii Green Rubber, możemy zrobić spory wyłom w górze opon tworzącej idealne środowisko dla rozwoju chorób na planecie.
Uznając gumę za cenny surowiec, który powinien być ponownie przetwarzany, Timberland wprowadza na rynek kolekcje obuwia, w produkcji których wykorzystano podeszwy produkowane przy użyciu mieszanki Green Rubber™. Podeszwy te zawierają od 42 do 50% gumy przetworzonej łączonej z kauczukiem z pierwszego tłoczenia. Właściwe proporcje mieszanki są ważne dla utrzymania trwałości i wydajności obuwia. Timberland jest pierwszym producentem obuwia, który zastosował technologie Green Rubber do celów komercyjnych.

Timberland
Jeff Swartz, dyrektor generalny Timberland wyraża uznanie i zadowolenie z możliwości współpracy z Green Rubber i wsparcia wysiłków tej innowacyjnej firmy na drodze do bardziej zrównoważonego wykorzystywania zasobów gumy i stałej redukcji wpływu na środowisko naturalne. Podaje działalność Green Rubber jako przykład właściwej gospodarki odpadami, która może być procesem opłacalnym ekonomicznie i przyjaznym dla środowiska.

Badania przeprowadzone przez Malcolm Pirnie, jedna z liderów inżynierii środowiska pokazują,
że wykorzystanie 5 kg przetworzonej gumy zmniejsza emisję do atmosfery 5 kg CO2. Ponadto zużycie ropy naftowej (która jest wykorzystywana do produkcji syntetycznej gumy) zmniejsza się aż o 1 galon!
Dzięki zastosowaniu technologii Green Rubber uzyskujemy nowe źródła mieszanki gumowej wytwarzanej ze zużytych opon w ramach nietoksycznego procesu dewulkanizacji.
Do roku 2012, Green Rubber zamierza przetwarzać równowartość ponad 200 milionów zużytych opon rocznie. Firma zamierza realizować program dynamicznej światowej ekspansji i planuje otwarcia nowych zakładów produkcyjnych w obu Amerykach, na Bliskim Wchodzie, w Azji i Europie.

Buty TIMBERLAND - Earthkeepers

EARTHKEEPERS LF OXFORD

cena 429,90zł, kod: 19580

Buty Timberland EARTHKEEPERS LF OXFORD Wykonany z wysokiej jakości, odpornego na ścieranie płótna organicznego ze wstawkami ze skóry naturalnej. W modelu zastosowano wykonaną w 42% z gumy przetworzonej z opon samochodowych podeszwę Green Rubber. Earthkeepers LF Oxford wyposażony został w system Smart Comfort Plus składający się ze specjalnie wyprofilowanej podeszwy oraz wkładki posiadającej różne poziomy twardości, gwarantuje pełny komfort. Ekologiczność modelu podnoszą sznurówki z bawełny organicznej, podpodeszwa wykonana w 15% z gumy ponownie przetworzonej, wyściółkę w 50% wykonaną z materiałów ponownie przetworzonych. Produkt pozbawiony jest szkodliwego dla środowiska PVC.

EARTHKEEPERS LTHR CHUKKA

cena 499,90zł, kod: 19581, 19583

Buty Timberland EARTHKEEPERS LTHR CHUKKA Buty Timberland EARTHKEEPERS LTHR CHUKKA
Buty Timberland EARTHKEEPERS LTHR CHUKKA EARTHKEEPERS LTHR CHUKKA
Wykonany z wysokiej jakości, odpornej na ścieranie skóry naturalnej. W modelu zastosowano wykonaną w 42% z gumy przetworzonej z opon samochodowych podeszwę Green Rubber. Earthkeepers LTHR Chukka wyposażony został w system Smart Comfort Plus składający się ze specjalnie wyprofilowanej podeszwy oraz wkładki posiadającej różne poziomy twardości, gwarantuje pełny komfort. Ekologiczność modelu podnoszą sznurówki z bawełny organicznej, podpodeszwa wykonana w 15% z gumy ponownie przetworzonej, wyściółkę w 50% wykonaną z materiałów ponownie przetworzonych. Produkt pozbawiony jest szkodliwego dla środowiska PVC. Model dostępny w dwóch wersjach – wysokiej (499,90) i niskiej (449,90).

EARTHKEEPERS LEATHER 6”

cena 749,90zł, kod: 19588, 21549
Buty Timberland EARTHKEEPERS LEATHER 6”, Buty Timberland EARTHKEEPERS LEATHER 6”,
Wykonany z wysokiej jakości skóry naturalnej, wytrzymałej i odpornej na ścieranie. W modelu zastosowano wykonaną w 42% z gumy przetworzonej z opon samochodowych podeszwę Green Rubber oraz system Smart Comfort Biorythmic, składający się ze specjalnie wyprofilowanej podeszwy oraz wkładki wyposażonej w specjalne kanaliki, w których w zależności od siły i miejsca nacisku stopy przemieszcza się powietrze. W skład wyściółki wchodzą materiały w 100% ponownie przetworzone z butelek PET. Komfort noszenia zapewnia skórzane wyłożenie wkładki. Model nie zawiera szkodliwego dla środowiska tworzywa sztucznego PVC. Tak jak wszystkie modele butów Timberland Earthkeepers Leather 6’’ posiada sznurówki z bawełny organicznej.

EARTHKEEPERS CHUKKA

cena 599,90zł, kod: 21547

Buty Timberland EARTHKEEPERS CHUKKA Wykonany z wysokiej jakości wytrzymałej i odporniej na ścieranie, olejonej skóry nubukowej, dodatkowo wzmocnionej na palcach i na pięcie. Komfort zapewnia podeszwa środkowa wykonana z pianki EVA i korka zapewnia dodatkową amortyzację oraz system Smart Comfort składający się ze specjalnie wyprofilowanej podeszwy oraz wkładki posiadającej różne poziomy twardości. Model posiada podeszwę Green Rubber wykonaną z gumy przetworzonej z opon samochodowych oraz sznurówki oraz wyściółkę z bawełny organicznej. Nie zawiera szkodliwego dla środowiska PVC.

 

EARTHKEEPERS CHELSEA

cena 649,90zł, kod: 21560, 21561

Buty Timberland EARTHKEEPERS CHELSEA Buty Timberland EARTHKEEPERS CHELSEA
Wykonany z wysokiej jakości impregnowanej, wytrzymałej i odpornej na ścieranie wodoodpornej skóry, która połączona specjalnie podklejanymi szwami sprawia, że cała konstrukcja buta jest nieprzemakalna. W modelu zastosowano wykonaną w 42% z gumy przetworzonej z opon samochodowych podeszwę Green Rubber oraz system Smart Comfort Biorythmic, składający się ze specjalnie wyprofilowanej podeszwy oraz wkładki wyposażonej w specjalne kanaliki, w których w zależności od siły i miejsca nacisku stopy przemieszcza się powietrze. W skład wyściółki wchodzą materiały w 100% ponownie przetworzone z butelek PET. Komfort noszenia zapewnia skórzane wyłożenie wkładki. Nie zawiera szkodliwego dla środowiska PVC.

Sprawdź:
» Timberland.pl
» TimberlandWspiera.pl
» Green Rubber

Timberland Earthkeepers

Aktualnych kolekcji Timberland szukaj w salonach firmowych Timberland na terenie całego kraju i w sklepie internetowym sklep.Sizeer.com.

Sprawdź również:

  1. Timberland - buty Earthkeepers LEATHER 6”
  2. Timberland - linia Earthkeepers w sezonie wiosna / lato 2010
  3. Timberland - wiosna / lato 2010
  4. Buty Timberland - Palladian Bike

Skomentuj!

zostaw trackback     komentarze tego artykułu przez RSS    
Możesz używać tych tagów HTML (nawiasy [kwadratowe] zamień na <ostre>):
[a href="http://www.link.pl"]link[/a] | [b]pogrubienie[/b] | [i]kursywa[/i]

Blog umożliwia wyświetlanie avatarów z serwisu Gravatar.com. Aby być rozponawalnym, zarejestruj się na pl.Gravatar.com.