Ruszył program lojalnościowy Sizeer Club!
27-05-2010 – 08:54 | Brak komentarzy

Do SIZEER CLUB przystąpić może każdy kto zrobi zakupy w sieci Sizeer. Przy jednorazowym zakupie o wartości 200zł następnego dnia zyskujesz rabat na kolejne zakupy. Jeśli zdecydujesz się na tańszy produkt – masz możliwość otrzymania …

Przeczytaj całość wpisu »
Produkty

Produkty sport i lifestyle, marki, kolekcje, kampanie, technologie.

Marki

Nowe marki, projekty specjalne, marki na świecie, nowe koncepty

Ludzie

Ambasadorzy marek, projektanci, kluby sportowe, sportowcy

Sklepy

Nowe sklepy, promocje i akcje specjalne, obniżki i wyprzedaże

Wydarzenia

Eventy sportowe, muzyczne, projekty sponsoringowe

Start » Marki, Timberland Earthkeepers, Wydarzenia

Timberland Serv-A-Palooza 2009 - podsumowanie i fotorelacja!

Timberland Serv-A-Palooza 2009 - podsumowanie i fotorelacja!

15 września w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej “Parkowa” w Krakowie odbyła się czwarta polska edycja programu Timberland Serv-a-palooza. 52 wolontariuszy z Timberland oraz Sizeer, Umbro i Centrali Marketing Investment Group, wspieranych przez 10 wychowanków placówki przepracowało łącznie 540 godzin!

Udało się posadzić 100 drzewek, pod które wcześniej przygotowywaliśmy grunt. Wykorzystaliśmy 12 ton ziemi. Oczyściliśmy, na którym rosną drzewka wzdłuż ogrodzenia – łącznie ponad 250 metrów. Pomalowaliśmy nieczynny basen, na którym graficy stworzyli ogromne graffiti. Pomalowaliśmy drewnochronem płotki i ogrodzenia. Odnowiliśmy słupy na boisku do koszykówki. Zamontowaliśmy piłkochwyty – 60 metrów m2, siatki na bramkach, na boisku piłkarskim i nową siatkę do siatkówki. Wykarczowaliśmy i oczyściliśmy teren przy boisku. Skosiliśmy murawę na boisku. Wywieźliśmy zalegające płyty chodnikowe i kamienie. Oczyściliśmy z zalegającego gruzu teren wokół grilla i miejsce na ognisko. Posprzątaliśmy bieżnię do skoku w dal i dokładnie oczyściliśmy z porastających roślin piaskownicę. Pracy wystarczyło na 7 godzin z bardzo krótką przerwą na lunch.

dsc_2564.jpg Na Parkowej 12 stawiliśmy się przed 8.30 rano. Przyjechali pracownicy sklepów z Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Radomia, Częstochowy, Katowic, Sosnowca, Krakowa i pracownicy Centrali. W akcji uczestniczyły również dwie zaprzyjaźnione graficzki – Marta Pastuszak i Monika Szymaszek. Po powitaniu i szybkiej odprawie, przebrani w koszulki z logiem akcji ruszyliśmy do pracy.

Wszystkich osób biorących udział w akcji nie da się wyróżnić z imienia. Jednak każdemu należą się ogromne podziękowania. Ekipa Timberland & CO po raz kolejny udowodniła, że nikogo nie trzeba mobilizować do pracy w wolontariacie. Zaangażowanie osób, które na co dzień nie pracują fizycznie, dokładność i pracowitość – to można było zobaczyć wczoraj na Parkowej.

Z pomocą przyszli nam również podopieczni placówki. Początkowo wyznaczono do pomocy 4 osoby -Iwona, Artur, Marek i Adrian. Ekipa powiększała się jednak z godziny na godzinę. Każdy chciał malować, sadzić drzewka, nawet przenosić ciężkie płyty chodnikowe. Na wyróżnienie na pewno zasługuje Rafał, który dzielnie wspierał wszystkie grupy, a dzień zakończył malując własne graffiti. Podopieczni pomagali w karczowaniu i koszeniu. Ubrani w koszulki akcji walczyli z zadaniami ramię w ramię z wolontariuszami Timberland.

Ta akcja to nie tylko osoby, które uczestniczyły w niej na miejscu. To również zaangażowanie wszystkich którzy wspierali nas pozostając w Centrali. Obsługiwali facebooka i blipa, publikowali na bieżąco relacje, tutaj na SI Blogu, interweniowali u dostawców, którzy mieli problemy z realizacją zamówień, zastępowali biorących udział w akcji kolegów…

Efekty pracy widać na Parkowej, udokumentowaliśmy je również na zdjęciach. To już czwarta placówka w Krakowie, w której pracował Timberland. W tym roku to jeszcze nie koniec! Wśród pracowników prowadzona jest zbiórka rzeczy i artykułów spożywczych, które przekazane zostaną do wybranego domu dziecka i Fundacji “Bezpieczne Dziecko”. Spontaniczna akcja Centrali przeniosła się na sklepy. Wczoraj przyjechały rzeczy zebrane w Katowicach i na Śląsku. Jutro odbieramy Kraków. Do zbiórki przyłączyli się również znajomi i zaprzyjaźnieni – między innymi Fundacja Graal i wiele osób prywatnych.

Trochę liczb ;)

 • Ilość osób: 50 pracowników MIG i 12 wolontariuszy
 • Ilość przywiezionej ziemi: 12 ton
 • Ilość posadzonych drzewek: 100
 • Ilość przesadzonych drzewek: 30
 • Wielkość oczyszczonego, wykarczowanego terenu: ok. 500 m2
 • Ilość kory wykorzystanej na skalniakach: 400 litrów
 • Ilość drewnochronu: 20 litrów

 Fotorelacja z akcji została podzielona na 4 części: przed akcją | zbiórka | praca | po akcji i efekty

uwaga:poczekaj na załadowanie się wszystkich miniatur zdjęć, zanim zaczniesz klikać! ;)

Timberland Serv-a-palooza 2009 - teren przed akcją

Timberland Serv-a-palooza 2009 - zbiórka

Timberland Serv-a-palooza 2009 - prace w toku ;)

Timberland Serv-a-palooza 2009 - po akcji: efekty

 

Timberland Serv-a-palooza 2009

Sprawdź:
» Timberland.pl
» TimberlandWspiera.pl

Sprawdź również:

 1. Timberland Serv-A-Palooza 2009 - dziennik z akcji!
 2. Relacja video z akcji Timberland Serv-a-palooza - Kraków, 15.09.2009
 3. Timberland Serv-A-Palooza - wielkie wydarzenie z dziwną nazwą
 4. Podsumowanie akcji Timberland Wspiera - Mazury 2009!

Skomentuj!

zostaw trackback     komentarze tego artykułu przez RSS    
Możesz używać tych tagów HTML (nawiasy [kwadratowe] zamień na <ostre>):
[a href="http://www.link.pl"]link[/a] | [b]pogrubienie[/b] | [i]kursywa[/i]

Blog umożliwia wyświetlanie avatarów z serwisu Gravatar.com. Aby być rozponawalnym, zarejestruj się na pl.Gravatar.com.